BARTOSZ NOWACKI

FIZJOTERAPIA MASAŻ
TRENING

fizjoterapeuta
trener personalny Bartosz Nowacki

GDZIE ZDOBYWAŁEM DOŚWIADCZENIE?

Poza 1000 godzin praktyki z pacjentami w czasie studiów pierwsze doświadczenia zdobywałem jako wolontariusz w drużynie futbolu amerykańskiego Giants. Następnie pracowałem jako masażysta, fizjoterapeuta przyjmując pacjentów w gabinetach. Zakładając gabinet Pan Kręgosłup dbałem o pracowników biurowych wrocławskich korporacji, organizowałem eventy zdrowotne. Z biegiem czasu sam zacząłem biegać i wspierać biegaczy stanowiskiem fizjo na biegach organizowanych we Wrocławiu i okolicach. Ostatnie lata to spory rozwój w sferze treningu. Pod barwami gabinetu prowadziłem treningi personalne z osobami mającymi na celu poprawę sprawności oraz wracającymi do sportu po kontuzjach czy zabiegach operacyjnych. Natomiast pod barwami Anatomii Biegania pracuję z biegaczami lecząc kontuzje i optymalizując technikę biegu. W zawodowym sporcie zdobywałem doświadczenie wspierając jako fizjoterapeuta Polską Kadrę Biathlonu na Pucharach w Szwecji, Norwegii i Austrii. Dzielę się wiedzą prowadząc szkolenia i warsztaty od tematyki ergonomii pracy biurowej, zdrowego kręgosłupa kończąc na treningu biegaczy.

jakie ukończyłem szkolenia?

● magister Fizjoterapii (Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu)
● Wprowadzenie do pracy z powięzią (2-dniowe warsztaty) – BKM
● FDM (Fascial Distortion Model) według Typaldosa, Metoda Typaldosa (moduł I i II) – manipulacje powięzi – International Academy of Manual Medicine
● Masaż tensegracyjny w praktyce – dr Krzysztof Kassolik i dr hab. Waldemar Andrzejewski
● Rehabilitacja w sporcie (2-dniowe szkolenie) – BMK
● Ortopedyczna terapia manualna wg Kaltenborn’a i Evjenth’a – moduły UEX, OEX, UWS, OWS (cykl 4-dniowych certyfikowanych szkoleń) – BMK
● Napięciowe bóle głowy – MKMedica
● Neurony lustrzane – znaczenie empatii i intuicji w praktyce fizjoterapeuty – MKMedica
● Dysbalans napięciowy obręczy barkowej w aspekcie zaburzeń stawu skroniowo-żuchwowego – MKMedica
● Gimnastyka dla kobiet w ciąży – MKMedica
● Instruktor podnoszenia ciężarów osób niepełnosprawnych
● Next Generation Runner, Karol Kruczek & Karol Szapel (2 dniowe warsztaty nt biegania)
● Shin Splints w ujęciu klinicznym - Fizjopassion, Marcel Mieszkalski

W CZYM SIĘ SPECJALIZUJE?

Najlepiej czuje się pomagając pacjentom na skraju fizjoterapii i treningu personalnego, ponieważ połączenie technik rozluźniających z poprawą efektywności tworzy niesamowitą synergię, 2+2=5 a czasami nawet 7!

DLACZEGO FIZJO?

Szczerze? Na studia poszedłem z braku laku, przez przypadek, ale dlaczego dalej fizjo? Pomijając satysfakcję z efektów pracy i zadowolenie pacjentów... w dzisiejszych czasach praca fizjo to niekończące się możliwości pasjonującego rozwoju tego jak funkcjonuje człowiek.

JAKIE MAM PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ?

Make Pan Kręgosłup great again.

Pozdrawiam
Bartosz Nowacki

JEŚLI CHCESZ CZUĆ SIĘ SPRAWNIEJSZY...