Rejestracja wizyt +48 570 903 305 zdrowy@pankregoslup.pl | Rehabilitacja, Fizjoterapia, Masaż - Wrocław

Menu

3 rady jak nie zepsuć karku używając tabletu

Ergonomia używania tabletu

3 rady jak nie zepsuć karku używając tabletu

By In Blog, Ergonomia pracy biurowej, Profilaktyka On 27 sierpnia 2017


Wśród urządzeń biurowych wykorzystywanych codziennie poza smartfonem i komputerem możemy wyróżnić na podium również tablet. Jak wszystko ma swoje plusy i minusy. Jest lżejszy od komputera, bardziej mobilny, ale ma również wyświetlacz większy niż telefon. Minusem może być smyranie, ale można doposażyć go w zewnętrzną klawiaturę. Wykorzystany z akcesoriami daję ogromne możliwości. Mieści się w plecaku i nawet nie czujemy, że tam jest.

Ogólnie wszystko fajnie, ale jest jedno ale. Używanie tabletu w nieergonomiczny sposób przyczynia się do bólu kręgosłupa, karku, szyi i głowy. W sumie to nie wiem, dlaczego producenci nie dodają w standardzie podkładek czy etui umożliwiających podstawienie sprzętu w bardziej przyjaznej pozycji. Może to spisek, w celu zapewniania fizjoterapeutom większej ilości pacjentów. Jeśli ktoś z Twojej rodziny lub znajomych ma tablet i psuje sobie nim zdrowie, to już wiesz co możesz mu kupić na urodziny lub po choinkę.

Ergonomiczna pozycja, to taka która nie wymusza mocnego zgięcia kręgosłupa, zwieszenia się w dół. Wyobraźcie sobie, że oglądacie piękny obraz na ścianie, a nie mozaiki na podłodze. Rozumiem, że nie każdy ma tyle siły w barkach i bicepsie, żeby podnieść tablet do góry, ale są do tego dodatkowe akcesoria jak podstawki, podkładki czy funkcjonalne etui. Poniżej w ramach podsumowania 3 punkty, do zapamiętania na całe życie:

1.Unies tablet wyżej – przynajmniej na wysokość klatki piersiowej, lepiej na wysokość oczu

2.Ustaw odpowiedni kąt – jeśli trzymacie tablet nisko, to chociaż postarajcie się ustawić go bardziej pionowo. 30-40 stopni poprawie Waszą postawę, o pionowe ustawienie zdziała cuda dla kręgosłupa, będzie Wam dziękował.

3.Zastosuj akcesoria – tu muszę ponarzekać, bo te wszystkie piękne stoiska z telefonami jak i hipery mają średni wybór. Ale pozostaje nam internet – zamówcie sobie etui lub podkładkę, która umożliwi Wam postawienie sprzętu w pionie. Dodatkowo, jeśli dużo piszecie pomyślcie o klawiaturze.About the Author

mgr Bartosz Nowacki

Comments are closed here.

Wizyty domowe:

● Wrocław Krzyki
● Wrocław Borek
● Wrocław Stare Miasto
● Wrocław Śródmieście
● Wrocław Huby
● Wrocław Partynice
● Wrocław Ołtaszyn
● Wrocław Nowy Dwór
● Wrocław Muchobór Mały
● Wrocław Muchobór Wielki
● Wrocław Grabiszyn
● Wrocław Grabiszynek
● Wrocław Fabryczna
● Wrocław Oporów
● Wrocław Klecina
● Wrocław Wojszyce
● Wrocław Gaj
● Wrocław Tarnogaj
● Wrocław Sępolno
● Wrocław Biskupin

Dojazd do domu pacjenta:

● Wrocław Psie Pole
● Wrocław Księże Małe
● Wrocław Księże Wielki
● Wrocław Glinianki
● Wrocław Kleczków
● Wrocław Ołbin
● Wrocław Szczepin
● Wrocław Popowice
● Wrocław Bartoszowice
● Wrocław Brochów
● Wrocław Jagodno
● Wrocław Karłowice
● Wrocław Leśnica
● Wrocław Osobowice
● Wrocław Sołtysowice
● Wrocław Kozanów
● Wrocław Kuźniki
● Wrocław Maślice
● Wrocław Pilczyce
● Wrocław Stabłowice
● Wrocław Żerniki
● Bielany Wrocławskie

Ulice we Wrocławiu:

● Powstańców Śląskich ● Grabiszyńska ● Legnicka ● Kosmonautów ● Ślężna ● Armii Krajowej ● Borowska ● Karkonoska ● Zaporoska ● Kazimierza Wielkiego ● Krakowska ● Grunwald ● Grunwaldzka ● Mickiewicza ● Sienkiewicza ● Pomorska ● Świdnicka ● Oławska ● Rynek ● Szewska ● Gajowicka ● Hallera ● Wiśniowa ● Kamienna ● Swobodna ● Rymarska ● Racławicka ● Krzycka ● Mińska ● Stanisławowska ● Budziszyńska ● Balonowa ● Długa